“מיכאל אוחנה ייעדר לפחות עוד חודשיים”


מאמן בית”ר ירושלים, רוני לוי: “אם לא נביא רכש יהיה קשה”

בית”ר ירושלים תארח ביום ראשון (20:15) את בני יהודה במסגרת המחזור ה-21 בליגת העל, במטרה לחבר ניצחון ליגה שלישי ברציפות. מאמן הקבוצה מהבירה, רוני לוי, החמיא ליריבה: זו קבוצה חזקה מאוד, “מחזיקת הגביע ושנה שעברה היא הייתה בצמרת. אנחנו בטוחים שגם השנה הם ירצו להשתלב בפלייאוף העליון. זו קבוצה עם המון יכולות, מאמן חדש והתלהבות. אנחנו מצפים למשחק קשה מאוד אבל אנחנו בבית והציפיות הן לנצח. נעשה את המקסימום”.

המאמן התייחס למשחק נגד נס ציונה, שבו בית”ר ניצחה למרות שלא הרשימה: “אנחנו לא מחפשים לבכות או להתלונן. חסרו לנו שחקנים משמעותיים וטובים שעושים את ההבדל בקבוצה. בשביל זה לקבוצה יש אפשרויות נוספות ששחקנים אחרים יקבלו הזדמנויות, אני חושב שסך הכל כשהם שיחקו וקיבלו הזדמנות, הם עשו עבודה טובה. מול נתניה ונס ציונה ציפיתי ליותר מהקבוצה במחצית השנייה, אבל לעבור עם נצחון היה חשוב מאוד”.

לוי נשאל על החיזוק בחלון ההעברות והשיב: “אנחנו מחפשים ומנסים לבדוק אופציות. בינואר זה מאוד קשה, האפשרויות מועטות וכרגע קשה לנו מאוד למצוא שחקנים שאנחנו רוצים. שועה או עטר? אני אומר אתה מה שאני רוצה למשה חוגג וליוסי בניון בתוך המועדון. אנחנו רוצים שחקנים שישדרגו אותנו. עזב אותנו אולי השחקן הכי טוב בארץ בתקופה הזאת, גדי קינדה, ואנחנו רוצים להביא שחקנים ברמה הזאת. הבעיה שיש מספר מורחקים ופצועים ובסוף השנה אנחנו יודעים שיהיה קשה יותר. נעשה את המקסימום עם מה שיש, אבל אם לא נביא רכש, יהיה קשה יותר”.

לפחות בזמן הקרוב, רוני לוי יודע שמיכאל אוחנה לא יהיה מי שיסתום את החור שהותיר קינדה: “מיכאל בשיקום, הוא במסגרת הפציעה במצב מצוין, אבל זה עדיין יקח לפחות חודשיים כדי שיחזור להתאמן באופן מלא, לקראת סוף השנה, עם הסתכלות לשנה הבאה. הלוואי שיקרה לפני”.

למרות היכולת הטובה, לוי כהרגלו מנמיך ציפיות: “לא הפסדנו תקופה וזה חשוב. רצף כזה מעיד על עוצמה ויכולות, אבל אנחנו צריכים להמשיך. אם נמשיך הפער ייקטן, אבל מסתכלים על לנצח  את המשחק הבא ופחות מסתכלים רחוק. מקום רביעי? אנחנו מסתכלים למעלה, למטה ולכל הכיוונים, אבל רוצים לנצח בבית שלנו”.

לוי גרסיה, שנמצא בכושר נהדר, דיבר על היכולת שלו: “זה תמיד כל הקבוצה, אני תמיד מוכן בתקווה שנעשה את העבודה כמו שצריך. המיקום שלנו טוב וטמח מקווה שניקח כל משחק בזמנו ומה שיקרה תלוי בהופעות שלנו”.

גרסיה נשאל גם על דחייה של הצעה מצרפת בגובה 4 מיליון יורו, ועל המטרות שלו: “זה תמיד נחמד לראות עניין בך כשחקן, אבל מבחינתי, אני שחקן של בית”ר ומקווה לעשות פה את המקסימום אני מפוקס לעשות את הטוב ביותר שלי. הכל עניין של ביטחון, כשגולים מגיעים הביטחון עולה וזה משהו שטוב שיש לך. אני יותר מרוכז ויש לי מטרות ותמיכה מהחברים. זו קבוצה נהדרת ואני הופך להיות מי שאני רוצה להיות”.

 

מקור : https://www.sport5.co.il/articles.aspx?FolderID=64&docID=333986&lang=HE

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *