גדי קינדה סיכם בקנזס סיטי מה-MLS ל-4 שנים


מוקדם יותר, שיחה טלפונית התקיימה בין משה חוגג לג׳קי בן זקן בכדי להבין עד כמה קרוב קינדה לעזוב את הקבוצה. בן זקן מחזיק בזכות למכור את קינדה ללא התערבות של בית״ר בכל סכום העולה על שלושה מיליון אירו. בית״ר תקבל מחצית מסכום המכירה בהתאם להסכם בין חוגג לג׳קי בן זקן. 

קשר בית”ר קרוב מאוד למעבר לקבוצה מה-MLS, אצלה ירוויח כחצי מיליון דולר נטו לעונה. הוא קיבל המלצות רבות על הליגה בארה”ב. הירושלמים יביאו קשר?

בית”ר ירושלים בדרך לאבד את אחד השחקנים הבכירים שלה. ההערכה היא כי בשעות הקרובות תיסגר סופית עסקת העברתו של הקשר לקנזס מה-MLS, בשווי של 3.7 מיליון דולר. על האפשרות ששחקנה של הקבוצה מהבירה יעבור לארה”ב פורסם בלעדית באתר ערוץ הספורט.

קינדה לא שותף אתמול (שני) ב-0:0 מול מכבי תל אביב, כאשר הסיבה הרשמית היא פציעה. למרות זאת, במועדון משוכנעים כי הקשר העדיף שלא לסכן את עצמו, מאחר שהחזיק במספר הצעות מעבר לים, כולל מדאלאס. כעת נדמה כי הוא צפוי לחתום בקנזס על חוזה לארבע שנים ואמור להרוויח כ-500 אלף דולר לעונה. סכום המכירה יתחלק באופן שווה בין בית”ר למ.ס אשדוד.

לאורך כל הערב מבחינת בית”ר היה ברור שהכיוון הוא קנזס ושהעסקה כמעט הושלמה, ועכשיו ניתן כבר להגיד שהשחקן סיים את דרכו במועדון בו פרח העונה. ביום שני פרסמנו לראשונה שקינדה יימכר כבר בינואר ולא יישאר עד סוף העונה.

כאמור, קינדה זכה לביקוש בעיקר ב-MLS שבארצות הברית, שם היו שתי מתעניינות – FC דאלאס וספורטינג קנזס סיטי. על פי הסכם המכירה של הקשר, לבית”ר, שרכשה אותו ב-4 מיליון ש”ח, לא תהיה אפשרות להחליט על עתידו. משה חוגג אמנם רכש חצי מכרטיסו של השחקן, אבל הזכות לאן יעבור ומתי יימכר שייכת לאיש החזק מאשדוד, ג’קי בן זקן.

ב

בית”ר ירושלים מתחילים להבין שגדי קינדה בדרך החוצה מהמועדון. השחקן מחזיק בהצעה מליגת ה-MLS, מקבוצות דאלאס וקנזס סיטי, כשמהאחרונה קיבל הצעה לארבע שנים. בכל מקרה, הקשר קרוב מאוד לעזוב את הקבוצה מהבירה. השחקן קיבל המלצות רבות על הליגה האמריקאית ואף נאמר לו כי הליגה בארצות הברית ברמה גבוהה יותר מהליגה הבלגית עם כמויות של עשרות אלפי אוהדים בכל משחק.

ההערכה היא שקינדה יימכר בסופו של דבר בסכום של 3.5 מיליון אירו, כאשר סיכם לארבע שנים בקנזס סיטי, בהן ישתכר כחצי מיליון דולר נטו לעונה. בבית”ר השלימו עם העובדה שקינדה יעזוב את הקבוצה בקרוב מאוד ועשויים בשל כך להתחזק בעוד שחקן לקישור, מלבד חלוץ שגם לעמדה הזו מחפשים להתחזק.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *