“ריינשרייבר צדק בפנדל שהעניק לבית”ר י-ם”


ועדת השיפוט קבעה: חיפה ומכבי ת”א לא קופחו. כל ההחלטות

שבוע נוסף בליגת העל, וגם הפעם איגוד השופטים, בחן את כל החלטות השיפוט. במוקד אירועי המחזור, את מירב השיח תפסו השערים שנפסלו ושלא בתיקו בין הפועל חיפה למכבי תל אביב. כמו כן, החלטות טריות יותר, אשר גרמו ללא מעט הרמות גבה היו שתי בעיטות העונשין מ-11 מטרים, אשר נשרקו בין בית”ר ירושלים למכבי חיפה.

מעבר לשער השוויון המאוחר של הפועל חיפה, בין האדומים מהכרמל למכבי תל אביב התרחשו לא מעט אירועים אשר העסיקו את השופט אלי חכמון. בדקה ה-44 השופט שרק לבעיטת עונשין מ-11 מטרים. באיגוד אמרו שצד שופט המסך בהמלצתו לחכמון לבחון את האירוע פעם נוספת. השופט אכן זיהה שלא היתה עבירת יד לזכותם של הצהובים וביטל את השריקה המוקדמת, כמצופה ממנו.

חוץ מבעיטת העונשין שנפסלה, שני שערים עמדו במחלוקת בהתמודדות. בדקה ה-51 צדק שופט המסך כאשר דיווח לשופט על שער לא חוקי לזכות הצהובים, זאת בגין עבירת נבדל במהלך ההתקפי. כמו כן, אירוע יותר משמעותי היה בתוספת הזמן של המשחק, שם צדק שופט המסך כאשר דיווח לשופט על שער חוקי לזכות הפועל חיפה לאחר שזיהה כי לא היתה עבירת נבדל.

באיגוד השופטים הדגישו שבשני אירועי הנבדל, שופט המסך עשה שימוש נכון בטכנולוגיה שברשותו. כמו כן, השופט לא נדרש לגשת למסך מכיוון שמדובר באירוע עובדתי (קו נבדל), שלא נתון לפרשנות.

במשחק המרכזי של המחזור נשרקו שני פנדלים, אחת לזכותה של בית”ר ירושלים ונוספת למכבי חיפה, אותה צ’ארון שרי החמיץ. כאשר העבירה על עלי מוחמד, העלתה לא מעט תהיות, באיגוד שופטים בטוחים: צדק שופט המסך כאשר אישר את החלטות השופט לבעיטות עונשין לזכות בית”ר (בגין הכשלה). כמו כן, גם ההחלטה לשרוק לנגיעת היד, של אותו מוחמד, שזיכה את הירוקים בפנדל ולזכות חיפה.
אין מדובר במקרים הדורשים התערבות.

בין הפועל ת”א להפועל ק”ש, המשחק שפתח את המחזור, נשרקו שני פנדלים לזכות האדומים, בסמיכות של שש דקות בלבד. באיגוד נמסר שצדק השופט כאשר פסק לבעיטות עונשין לזכות ת”א בגין עבירות הכשלה ויד בהתאמה. כמו כן, שופט המסך פעל כמצופה, כאשר לאחר בחינת האירועים בהילוכים החוזרים אישר את החלטות השופט.

בהתמודדות בה הפועל רעננה שיחקה נגד מכבי נתניה, צדק השופט כאשר פסק בדקה ה-9, לבעיטת עונשין לזכות רעננה בגין עבירת הכשלה. יחד עם הפנדל המוקדם, השופט סימן על הנקודה הלבנה גם בדקות הסיום. בדקה ה-89 צדק השופט כאשר פסק לבעיטת עונשין לזכות נתניה בגין עבירת יד. שופט המסך פעל כמצופה, כאשר לאחר בחינת האירועים בהילוכים החוזרים אישר את החלטות השופט.

ב-0:3 של הפועל ב”ש נגד סקציה נס ציונה, הוחלט על ידי איגוד השופטים שבדקה ה-36 צדק שופט המסך כאשר דיווח לשופט שלא היתה עבירת נבדל במהלך ההתקפי שקדם להכשלת שחקן ב”ש וכמו כן, כי העבירה בוצעה מחוץ לרחבת העונשין.
השופט פעל כמצופה כאשר לאחר בחינת האירוע במסך, פסק על בעיטה חופשית מחוץ לרחבה והניף כרטיס אדום לשוער נס ציונה, זאת בגין מניעת הזדמנות ודאית להבקעת שער. עם זאת, זמן בחינת האירוע עד לקבלת ההחלטה הסופית היה ארוך מהמצופה והשופטים יונחו בהתאם לשיתוף פעוללה מהיר ויעיל יותר.

עוד התרחש באותו המשחק, בדקה ה-86 צדק שופט המסך כאשר המליץ לשופט לבחון אירוע של בעיטת עונשין לזכות נס ציונה בגין עבירת יד. השופט פעל כמצופה כאשר לאחר בחינת האירוע במסך החליט לפסוק לפנדל.

 

מקור


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *