בית”ר חוששת מעונש רדיוס בשל זריקת חפצים


בית”ר ירושלים חוששת כי תארח את מ.ס. אשדוד מחוץ לאצטדיון טדי. זאת, לאחר שבית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל העמיד הערב (רביעי) את הקבוצה לדין בעקבות התפרעויות בשלושה המשחקים האחרונים: נגד הפועל כפר סבא בחוץ, ונגד בני יהודה ומכבי חיפה בבית.

המיקוד של בית הדין היה במפגש נגד בני יהודה, שם נזרקו לדשא כוסות, בקבוקים, מצתים ואף נדלק זיקוק. חשוב לציין, כי בית”ר הצליחה לאתר אוהד שהשליך בקבוק למגרש, והוא הובא לידי המשטרה וכן עשוי להתמודד עם כתב אישום. בכל מקרה, בית”ר תגלגל כל סכום שתספוג כעונש מבית הדין על האוהד, ותרחיק אותו ממשחקי הבית שלה.

באשר למשחק נגד הפועל כפ”ס, שם נזרקו שתי כוסות שתייה מהיציע המזרחי באצטדיון המושבה, שנחתו בגבולות המגרש. להגנתה של בית”ר נאמר כי “זהו אכן רצף בעייתי אבל מדובר באירוע אזוטרי, אין טעם להתייחס לשתי כוסות בשלהי המשחק”. כמו כן, גם נגד מכבי חיפה נזרקו חפצים לכר הדשא והוצת זיקוק. מצית הזיקוק נתפס ונמסר למשטרה. הכניסה למגרש תיאסר עליו והקבוצה תתבע ממנו את סכום הקנס הכספי.

הדיין, גיורא לנדאו, אמר לקבוצה במהלך הדיון: “אם המצלמות של טדי לא מספיק טובות, תיאלצו לשים עוד כאלה”. בית”ר אמרה להגנתה: בית”ר פועל על מנת לתפוס את אותם מתפרעים. צריך לזכור שמדובר באירועים מינוריים, לא נגרם נזק בכל
האירועים כמו למשל באירועי הדרבי של שריפת כיסאות או נזק בגוף